Kobo Touch 2.0 E Kitap Okuyucu İnceleme

0
346
kobo touch 2
kobo touch 2

Kobo Touch 2.0 E Kitap Okuyucu

Kobo Touch 2.0, uygun fiyatı ve tatmin edici özellikleri ile giriş seviye e-kitap okuyucular arasındaki yerini almaktadır. Adından anlaşılacağı üzere 2011 yılında piyasaya sürülen Kobo Touch modelilinin yenilenmiş versiyonu olma özelliğine sahip olan cihaz, Kobo Glo HD ‘nin hemen ardından piyasaya sürüldü.

6 inçlik ekrana sahip Touch 2.0, 167 ppi çözünürlüğe ve 4 gb hafızaya sahip. Temel seviye bir e kitap okuyucu olmakla birlikte size çok fazla özellik sunmayı vaad etmese de işini güzel yapıyor.

1 ghz’lık işlemci ile ekitap okurken sayfa geçişlerinde herhangi bir lag problemi ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Ancak aynı keyfi pdf okurken yaşayamıyorsunuz. Özellikle pdf okurken sayfayı büyütmeye çalıştığınızda, cihazın görüntüyü render etme süresi uzadıkça uzuyor ve sinir bozucu bir hal alıyor. Pdf okurken lag problemi had safhada.

Kasa yapısı Kobo Glo HD ile birebir aynı boyutlarda ve iki cihaz tasarım olarak da birbirlerine benzemekte. İlk nesil Touch modelinde ana çerçeveseki beyaz Kobo yazısı yenilenen cihazda kaldırılmış.

İlk nesil ile ikinci nesil Touch modeli arasındaki büyük bir fark da şarj süresi. İlk nesil cihaz yaklaşık bir ay şarj süresine sahipken Kobo Touch 2.0 bunun iki katı kadar şarj süresi sunmayı vaad ediyor.

E book reader cihazın en büyük eksisi arka plan ışığının bulunmaması. Ancak unutmamak gerekir ki; giriş seviye ve düşük fiyatlı ürünlerin hiçbirinde arka ışık özelliği bulunmamakta.

Kobo Touch fiyat olarak, giriş seviye bir ebook reader  olması sebebiyle 300-350 TL gibi uygun bir fiyat etiketine sahip.

Kobo Touch Özellikleri

  • 6 inç ekran
  • 167 ppi çözünürlük
  • 157 mm x 115 mm x 9.2 mm boyutlar
  • 185 gr ağırlık
  • Dahili wifi
  • 4 gb entegre hafıza
  • Kobo Kütüphanesine erişim
  • 2 aya varan şarj süresi
  • Desteklenen dosya formatları : EPUB, EPUB3, PDF, Adobe DRM, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, XHTML, RTF, CBZ and CBR
  • Reklamsız olma

Sonuç Olarak

Özetle bu e-okuyucu da sizleri memnun edebilecek, uygun fiyatlı güzel bir cihaz. Pdf okuma konusunu hesaba katmazsak sahibini üzmez diye düşünüyoruz. Eğer düşük bir bütçeniz var ve de e kitap okuyucunuzdan fazla beklentiniz yoksa satın alabilirsiniz.

Kobo Touch 2.0 İnceleme yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

Kobo E Kitap Okuyucu Cihazlar Hakkındaki Yazımız İçin : Kobo E Kitap Okuyucu

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin