Kobo E Kitap Okuyucu

0
464
kobo e kitap okuyucu
kobo e kitap okuyucu

KOBO E KİTAP OKUYUCU

Rakuten KoboInc firmasının ürünü olan Kobo, e kitap okuyucu pazarında üç slogan ile ortaya çıkıyor: 1) Okunabilirlikte Son Nokta, 2)Kolay Taşınabilme ve 3)En Güncel Kitaplık. Firmanın temel odağı ve hedef noktası ise kullanıcılarına daha iyi bir okuma deneyimi sağlamak.

Toronto merkezli firma kendi misyonunu kitapseverlere daha fazla kitap okuma imkanı sağlamak olarak tanımlıyor. Epub, epub3 ve pdf  ebook türlerini destekleyen cihazların kitap kaynağı hem ücretli hem de ücretsiz olarak geniş bir yelpazeye sahip bulunmakta. 77 dilde e kitap desteği sağlayan ürün, bu hususta lider firmalardan biri konumunda.

Türkçe servis desteği ve e-kitaplığı ile ön plana çıkan cihaz, bu desteği ile firmanın ülkemize ve ülkemizdeki kullanıcılara ne kadar değer verdiğini de gösteriyor. Aynı zamanda ülkemizdeki e kitap okuyucu kullanan ve e kitap okuyan kişi sayısının da azımsanmayacak düzeyde olduğu fikrini veriyor.

Resmi adresi üzerinden firmaya Türkçe destek ile ulaşabilir, resmi site üzerinden e kitaplar,  uygulamalar ve okuyucular kategorileri altında cihaz ve kitaplar ile ilgili birçok ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca e kitap satış kısmında; Sizin İçin Önerilenler, En İyi 50, Daily Deal (Günlük İndirim), Ücretsiz eKitaplar, Çok Satanlar, Editörün Seçtikleri başlıkları altında daha iyi bir müşteri deneyimi de sunulmaktadır.

Kobo ereader cihazları tarafından sunulan HZO Koruması; su geçirmezlik özeliği ile yağmurda, plajda, sahilde ve havuzda yani suyun olduğu her yerde okuma keyfinizi sürdürmenizi sağlıyor.

Amazon kindle modellerinin ciddi bir rakibi olan Kobo’nun kullanıcı yorumları, ekran kalitesi ve canlılık açısından kindle’ın biraz daha önde olduğu yönünde. Ancak teknik servis hususunda birçok şikayet bulumakta.

Kısaca Kobo Modelleri

Kobo Aura ONE modeli, 7,8 inçlik büyük ekranı ile ön plana çıkıyor. Büyük ekranın 300 dpi çözünürlüğe sahip olması ise cihaza ayrı bir albeni ekliyor.
Kobo Aura H2O modeli 6,8 inç ekrana sahip olmakla birlikte su ve toz geçirmezlik özelliğine sahiptir. 265 dpi’lik ekran çözünürlüğü ise cihazın bir diğer artısı.
Kobo Aura modeli, giriş seviyesinde bir model olmakla birlikte basit ve doğal bir okuma deneyimi sunuyor. 6 inçlik ekranı ve 212 dpi’lik çözünürlüğü ile temel bir e okuyucu fonksiyonuna sahip cihaz, işinin eri bir ürün.
Kobo Touch 2.0 modeli, yansıma önleyen 6 inçlik bir ekrana ve 167 dpi’lik mütevazı bir ekrana sahip.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

E kitap okuyucular için : e kitap okuyucu nedir?

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin