En İyi Pdf Kitap Okuyucu Cihazlar 2017

0
721
pdf kitap okuyucu
pdf kitap okuyucu

Pdf Kitap Okuyucu – En İyiler

Bu yazımızda pdf kitap okuyucu cihazlara değinmek istiyoruz. Her ne kadar e-ink teknolojisine sahip cihazlar güzel bir okuma deneyimi sunsa da pdf okuma konusuna gelince malesef iş değişiyor.

E-okuyucu cihazınızda pdf okumak istediğimizde, sahip olmak isteyeceğimiz başlıca özellikler güçlü bir işlemci ve büyük bir ekrandır.

Klasik 6 inç cep boy e-okuyucu cihazlarda dikey okumada yazı boyutu çok küçülürken, yatay okuma deneyiminde ise sayfanın sadece bir kısmı görülebiliyor. Haliyle pdf okumak işkenceye dönüşüyor. Bu açığı kapamanın yolu da başarılı ve güçlü bir işlemciden geçiyor.

E kitap satışlarına yoğunlaştıklarından mıdır nedir, özellikle Kindle ve Kobo markaları e kitap okuyucular için pdf kitap okuma hususuna pek eğilmiyorlar. Yazılımların optimizasyon ve ek pdf özellikleri malesef bu cihazlarda üzerine pek eğilinmemiş durumda. O kadar ki 7.8 inç ekran boyutuna sahip Kobo Aura One bile pdf kitap okuma hususunda sınıfta kalıyor. Kindle ise birkaç ek özelliği ile pdf okuma konusunda biraz daha ileri bir teknoloji sunuyor.

Şimdi isterseniz, büyük bir ekrana sahip ve de pdf okuma açısından sizlere güzel bir deneyim sunabilecek olan en iyi üç cihaza göz atalım.

İlk cihazımız Onyx Boox Max olacak, ardından Onyx Boox N96 ‘ya göz atacağız ve son olarak Illumina XL 8″ e-okuyucu hakkında bilgi vereceğiz.

onyx boox max

Onyx Boox Max

Boox Max, 13.3 inçlik takdir edilesi dev bir ekrana sahip. Aynı zamanda stylus kalem desteği ile yazıp çizmeye de imkan veriyor. Cihazı pdf okuma açısından cazip kılan bir diğer husus da pdf okuma yazılımının ve ek özelliklerinin gelişmiş seviyede olması.

Cihaz aynı zamanda ses kaydı yapabilmeniz için dahili bir mikrofona da sahip. Ürün üzerinde kontroller dokunmatik olarak sağlansa da fiziksel tuşlar ile de bu durum desteklenmiş. Ayrıca 16 GB dev bir hafıza ve microSd desteği ile bunu 32 GB ‘a yükseltebilme imkanı bulunmakta. Cihazın bir eksisi ise ekranının 212 ppi çözünürlüğe sahip olması. Unutmadan Onyx Boox Max Türkçe dil desteğine de sahip.

Onyx Boox N96
Onyx Boox N96

Onyx Boox N96

9.7 inçlik minik dev Boox N96, Max modeline nazaran daha mütevazi özelliklere sahip. Özellikle ekranın 150 ppi çözünürlüğe sahip olması, e kitap okuyucuyu geride bırakmakta.

N96 modelini pdf okuma açısından öne çıkaran hususlar orta derecede büyük ekranı ve pdf okumayı kolaylaştıran yazılımı. Ayrıca N96′ da Max modeli gibi stylus kalem desteğine sahip.

Pdf kitap okuyucu
Pdf kitap okuyucu

Illumina XL 8″

Onyx cihazlarım yanında ufaklık diyebileceğimiz 8 inçlik bir ekrana sahip olan Illumina XL, klasik bir e kitap okuyucuya nazaran yüzde 33 daha büyük bir ekran barındırıyor. Icarus tarafından üretilen ebook reader, pdf bazlı yazılımının başarısı sebebi ile listemizde yer bulmakta.

Her ne kadar 8 inç boyut pdf okumak için en ideali olmasa da XL, bu konuda başarılı bir deneyim sunmakta. Yatay pdf okuma imkanı da sunan e-okuyucu cihaz, eğer dikey modla tatmin olmazsanız ekstra bir seçenek sunuyor.

Pdf dosyanız devasa bir boyutta değilse performans açısından sorun yaşamamakla birlikte 120 mb’lık bir pdfyi okumaya kalkarsanız biraz lag problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz 🙂

Cihazın teknik özelliklerine de değişirsek,  8 gb dahili hafıza, 512 mb ram, kulaklık girişi ve 1 ghz işlemci e kitap okuyucunun temel özellikleri.

Sonuç Olarak

Bu yazımızda sizlere pdf kitap okuma konusunda en iyi deneyimi yaşayacağınız e kitap okuyucu cihazları sunmaya çalıştık. E-mürekkep teknolojisi henüz emekleme safhasında olduğu için ebook reader cihazınızdan pdf okuma konusunda üstün bir başarı malesef ki alamazsınız. Çok üstün bir performans ihtiyacınız varsa tabletlere yönelmeniz daha iyi olur.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

En İyi E Kitap Okuyucu Yazımızı Da Okumanızı Öneririz : En İyi E Kitap Okuyucu

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin