Kitap Yazma Programı Önerisi

0
1673
kitap yazma programı
kitap yazma programı

Kitap Yazma Programı

Duygularınızı ifade etmek, fikirlerinizi kitlelerle buluşturmak ve arkanızda kalıcı bir eser bırakmak için kitap yazmak müthiş bir seçenektir. Kağıt, kurşun kalem, silgi ve de kalem traş dörtlüsü ile bu işi halledecek halimiz yok tabi ki 🙂 Bu makalemizde sizlere kitap yazma programı önerilerinde bulunmaya çalışacağız.

Word Belgesi

Öncelikle insanın aklına bir word belgesi açıp yazmak geliyor tabi ki. ‘Ele dümdük’ kitabınızı yazabileceğiniz, aklınıza gelecek envai çeşit düzenleme ve eklemeyi yapabileceğiniz office ortamı, size basit bir şekilde kitap yazmanın yolunu açmakta. Ayrıca pek kompleks olmayan yapısı ile kolay kullanım imkanı da sunmakta. Bir word kitap şablonu oluşturarak hızlıca kitabınızı yazmaya başlayabilirsiniz.

Wattpad

Sosyal medyada çığ gibi büyüyüşü ve dünya çapında sahip olduğu destek ile Wattpad uygulaması ise kitap yazma programı seçenekleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahip. Genel kitlesi her ne kadar heyecanlı ergen genç kızlar olsa da yine de aradığınızı bulabilme ve odak kitlenize ulaşabilme imkanınız her zaman var. Wattpad kitap yazma sitesi ve mobil uygulaması aracılığı ile kolayca kitap ve hikayeler oluşturabilir ve editör üzerinden yazıp çizebilirsiniz.

Celtx

Ben aslında bir senaryo yazmak istiyorum diyorsanız Celtx sizin için süper bir seçenek olacaktır. Basit ve kullanışlı bir program olan Celtx, senaryo örgüsü, olay bağlantıları ve karakter özelliklerinin kayıt edilmesi hususunda birçok ek seçenek sunmakta. Bir de okunuşuna takmış durumda herkes. Doğru okunuşu ‘kelteks’dir efenim.

Scrivener

Ben ücretli ve tam profesyonel bir seçenek arıyorum diyorsanız bize de Scrivener diyoruz. Uygulama gazetecilerden yazarlara, editörlerden akademik çalışanlara kadar geniş bir kitle tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kelime manası arzuhalci olan yazılımın tüm özellikleri yazarın işini kolaylaştıracak ve yazara gerçekten gerekli olacak şeyler üzerinden kurgulanmış. Çıktı olarak ise farklı birçok format seçeneği sunmakta. Scrivener, kitap yazma teknikleri konusunda en gelişmiş uygulamalardan birisi.

Bibisco

Bebişko gibi sevimli bir okunuşa yakın olan yazılım java tabanlı bir kitap yazma programıdır. Ücretsiz olarak hizmete sunulan uygulama kitaplarınızı yazarken bölümleri ayrı ayrı düzenleyebilme, her olayı ayrı yerde tasarlayıp oluşturabilme ve revizyonlarınıza geriye dönüş imkanı sunmaktadır. Java’nın kaderei olan garbage collection probleminden dolayı arada çökebilmektedir. bu nedenle sık sık yedek almak lazım.


Bu yazımızda sizlere kitap yazma programı önerileri sunduk. bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin