Kindle Türkçe Kitap Nereden Bulunur?

0
2749
kindle türkçe ekitap
kindle türkçe ekitap

Kindle Türkçe Kitap

Yavaş yavaş hayatımızdaki yerlerini pekiştirmeye başlayan e kitap okuyucu cihazlar yaygınlaştıkça e kitaplara olan ihtiyacı da aynı paralelde yükseltiyorlar. Bu nedenle nook, kobo, calibro ve Kindle Türkçe Kitap ihtiyacı ve talebi giderek arış gösteren bir trende sahip.

Öncelikle şunu belirtelim, Kindle cihalara ait özel e kitap formatları mobi ve azw ‘dir. Bununla birlikte pdf, doc, docx, pdf, txt vs. gibi temel formatlara sahip dökümanları da Kindle cihazınız ile okuma olanağınız bulunmakta.

Ülkemizde en yaygın biçimde bulunan ebook türleri pdf ve epub formatları olmakla beraber Calibre benzeri masaüstü uygulamaları ve online converter (dönüştürme) siteleri aracılığı ile neredeyse tüm e kitap türkeri birbirlerine dönüştürülebiliyor. Ancak şu da varki, profesyonel hazırlanmış bir dönüşüm algoritması yoksa bu iş bir eziyete dönüşebilir. Karakter hataları, yanlış boşluk ayarları ve saçma sembollerle dolu bir kitabı okumaya çoğumuz sabredemeyiz diye düşünüyorum.

Kindle cihazların okuma desteği sağlamasına rağmen pdf dosyalarını kullanmak da bir handikap oluşturmakta. Yüksek boyutlu dosyalarda tam bir eziyet, küçük dosyalarda ise kısmi eziyete dönüşen pdf kitap okuma deneyimi, maalesef sizleri pek tatmin etmeyecek diye düşünüyoruz.

Kindle Türkçe Kitap Bulabileceğiniz Siteler

Ücretsiz e kitap indirme siteleri yazımızda ebook indirmek için kullanabileceğiniz birçok Türkçe ve yabancı dilde kitap barındıran kaynak sunmuştuk. Kobo E Kitap yazımızda ise Kobo tarafından kullanıma sunulan, içinde ücretli ve ücretsiz e kitaplar barından e-kütüphaneden bahsetmiştik. E Kitap Fiyatları yazımızda ise yerli, yeni, klasik, popüler vs. temelli bir kategorilendirme yaparak e kitap fiyatlarını kıyaslamıştık. Saydığımız bu kaynaklar vasıtası ile ücretli ya da ücretsiz olarak sayısız ebook ‘a erişim imkanınız bulunmaktadır. Bunlarla birlikte d&r ve idefix gibi büyük çaplı online e kitap satışı yapan siteleri de kullanabilirsiniz.

Kindle Türkçe kitap ihtiyacımızı üstteki kaynaklardan edindiğimiz e kitaplar ile kolayca karşılayabiliriz. Yapmamız gereken tek husus mobi ya da azw türünde bulamadığımız kitabın epub veya başka bir türdeki versiyonunu indirerek format dönüştürme işlemi uygulamak. İşte bu kadar basit.

Bu yazımızda kindle Türkçe kitap bulma hususuna değindik. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin