Yotaphone 3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belirlendi

0
245
yotaphone 3
yotaphone 3

Rus menşeili Yota Devices firmasının ürettiği çift ekrn özelliğine sahip Yotaphone serisinin yeni üyesi Yotaphone 3 ailenin en küçük çocuğu olarak piyasadaki yerini almak üzere. Yotaphone 1 ve Yotaphone 2 ile akıllı cep telefonu piyasasına farklı bir soluk getiren ancak ‘teknik’ açıdan kullanıcıları pek de memnun edemeyen Yota Devices, acaba serinin son üyesi ile geçmişteki kırgınlıkları giderebilecek mi?

ZTE firması ile yapılan anlaşma neticesinde, ZTE tarafından üretilecek olan Yotaphone 3 ‘ün bu yaz raflardaki yerini alması beklenirken, cihazın Yotaphone 3açıklanan teknik özellikleri ve fiyatı şu şekilde olacak;

Yotaphone 3 Teknik Özellikleri

İlk cihazlara paralel olarak yeni Yotaphone’ da da ön tarafta ips lcd ana ekran, arka tarafta e-ink teknolojisine sahip ikinci ekran bulunacak.

Bunun haricindeki özellikler ise sır gibi saklanmakta. Maalesef teknik özellikler açısından Yota firması ser verip sır vermiyor. Aslında bunun nedeni kesin bir plan ve neticeye ulaşılamaması da olabilir. Çünkü firma, 2. nesil cihazın ardından uzun süreden beri 3. nesil akıllı telefon için pek bir ilerleme kaydetmiş durumda değil.

Yotaphone 3 Fiyatı

Yota ceo’su Vlad Martynov tarafından yapılan açıklamaya göre cihazın fiyatı 550$ olarak belirlenmiş. Ceo tarafından dünya çapında ulaşılması hedeflenen satış sayısı ise 1 milyon olarak açıklandı. Kendi çapında iddialı sayılan bu hedefe ulaşmak ise bu cihaz için kolay bir hedef olarak gözükmemekte. Özellikle 2. nesil cihazın ardından uzun bir süre geçmesine rağmen pek fazla somut adımlar atılmamış olması, son nesil cihazın performansının ne olacağı konusunda akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

Ama bu fiyatın ülkemize yansıması, Yotaphone 3’ün çok tercih edilen cihazlar arasında yer alamayacağı fikrine kapılmamıza neden oluyor. Güncel kur ve vergiler ile birlikte ülkemizdeki satış fiyatının 2000 TL ve üzeri olacağını tahmin ediyoruz.

İlk iki nesil cift ekranlı akıllı telefon ile Türkiye pazarında pek de güzel bir yer edinemeyen Yota bakalım serinin bu son ürünü ile iyi bir performans gösterip büyük bir atılım yapabilecek mi. Bunu da zaman gösterecek.


Umarız yazımız sizlere faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin