Ücretsiz E Kitap İndirme Siteleri

0
2646
E Kitap İndirme Siteleri
E Kitap İndirme Siteleri

Ücretsiz e kitap indirme siteleri

Ülkemizde e-kitapların yavaş yavaş yaygınlaşması ile birlikte ücretsiz e kitap indirme sitelerine rağbet giderek artıyor. Legal ve illegal birçok seçeneğe sahip olan bu sitelerin yanında aynı zamanda ücretsiz ebook paylaşım ağları da bulunmakta.

Pek de uzun bir geçmişe sahip olmayan e-ink teknolojisi, kütüphane dolusu kitabı avuçlarımıza sığdırırken, tüketimin kolaylaşması ile birlikte ücretsiz e kitap talebinde de büyük bir patlama yaşanmasına neden oldu.

E-mürekkep öncesi tablet ve bilgisayar ekranlarından okunması pek cazip ve göz dostu olmayan e-kitaplar, e kitap okuyucu cihazlarla birlikte talep patlaması yaşadı.

Bu yazımızda sizlere ücretsiz e kitap bulabileceğiniz başlıca kaynakları sunmaya çalışacağız. Belirtmek isteriz ki bu sitelerde legal ve anonim kitapların yanında illegal dağıtımı yapılan korsan kitaplar da bulunmakta. İş tamamen vicdanınız ve sizin arasıda 🙂

Türkçe E Kitap Siteleri

Kitapindir.in

Kitapindir sitesi, pdf ve epub türünde kitaplar barındırmakta. Bunun yanında sesli kitaplara da erişim imkanı bulunmakta. Birçok başlık altında kategorilenen kitaplar arasında güncel ve eski birçok eser yer alıyor. Sitede ebook ların yanısıra kitap tanıtımları da bulunmakta.

AltKitap.net

AltKitap, ücretsiz e kitap yayınevi sloganı ile 2000 yılından beri hizmet veriyor. Türkiye’nin ilk çevrimiçi ebook yayınevi olan AltKitap, kendi üslubuna sahip alışılmış haricinde kalan yazarlara da eserlerini kitlelerle paylaşabilme imkanı sunuyor. Altzine dergisi ve geleneksel hale gelen öykü yarışması da site hakkında söylememiz gereken diğer hususlar arasında yer almakta.

Meritokrasi Ağı

Ekşi sözlük aracılığı ile temelleri atılan e kitap paylaşma ağı Meritokrasi 4000’den fazla ebook içermekte. Birçok güncel kitabı bulabileceğiniz servis torrent benzeri bir sistem ile çalışıyor. Paylaşımcılar tarafından eklenen kitaplar, ağ yönetimi tarafından da incelenerek derecelendirilmekte ve format dizeltme işlemleri uygulanmakta.

Sözlük Siteleri

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak ekşi, uludağ, youreads gibi sözlükleri takip ederek paylaşılan güncel bulut sitesi linkleri aracılığıyla da geniş bir arşive, kolayca sahip olabilirsiniz.

 

İngilizce E Kitap Siteleri

Project Gutenberg

En eski ve yaygın e kitap arşivi projelerinden biri olan Gutenberg binlerce kitabı havuzunda bulunduruyor.  http://www.gutenberg.org/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Google Books

http://books.google.com/ linkinden ulaşabileceğiniz Google Books servisi ile ücretsiz kitaplara ve telifli kitapların belirli kısımlarına ulaşabilirsiniz.

Open Library

Bünyesinde 2 milyona yakın ebook barındıran açık kütüphane online e kitap arşivi konusunda bir diğer lider site. Erişim linki ise; http://openlibrary.org/

Hathi Trust

Hathi dijital kütüphanesi toplamda 10 milyon e kitaba sahip olmakla birlikte, ücretsiz olarak kamuya açık ebook sayısı 2,5 milyon civarındadır. Erişim linki ; http://www.hathitrust.org/

WikiBooks

WikiBooks, kullanıcıları tarafından yazılan açık kaynak ders kitapları sitesidir. Sitedeki kitaplar kullanıcılar tarafından yazılmakta olup, yarım kalan kitaplara rastlanabilmektedir. Adres ; http://en.wikibooks.org/wiki/Main_Page


Umarız yazımız sizin için yararkı olur. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

Kitap Okuma Programı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin