Kobo Glo HD E-Kitap Okuyucu İnceleme

0
294
kobo glo hd

Kobo Glo HD İnceleme

Kobo Glo HD, Aura H2O ‘nun ardından piyasaya sürülen Kobo Glo modelinin bir üst versiyonu e-kitap okuyucudur. 7.nesil bir Kobo olan cihaz 300 ppi çözünürlüklü ekranı ile Kindle Paperwhite 3 ve Kindle Voyage’ ın rakibi konumundadır.

Bir Kobo klasiği olan ComfortLight özelliğine sahip olan cihaz, en güneşli ortamda bile bana mısın demiyor. Ancak ışık sensörü bulunmaması ve sürekli manuel olarak ayarlamak zorunda kalmamız bir eksi olarak değerlendirilebilir.

kobo glo hd
kobo glo hd

Kobo Glo HD Özellikleri

  • 6 inç, 300 ppi çözünürlüklü ekran
  • 4 gb dahili hafıza
  • ComfortLight arka plan ışığı
  • Entegre WiFi
  • 180 gr ağırlık
  • 157 mm x 115 mm x 9.2 mm boyutlar
  • Gelişmiş format desteği

Kobo Glo ‘nun yeni nesli olan Kobo Glo HD, ekran çözünürlüğü açısından işi bir adım ileriye taşıyor. İki kat daha yüksek çözünürlük ve iki kat artırılan hafıza HD modelinin büyük artıları olarak karşımıza çıkıyor.

Kobo e-kitap okuyucu yazılımının en güzel yanlarından birisi de Okuma İstatistikleri. Gayet detaylı ve gelişmiş başlıkların bulunduğu istatistikler bölümü cihazı daha da çekici kılıyor.

10 farklı font ve 48 farklı font büyüklüğü seçimi de okuma deneyimi açısıdan keyfinizi bir ist seviyeye taşıyacak cinsten.

Kobo Glo HD kılıf seçenekleri arasında yer alan sleep cover kılıf keyifli bir seçenek. Ayrıca kullanım kolaylığı da sağlamakta.

Kobo Glo HD vs Kobo Aura kıyaslamasındaki temel parametreler Kobo Aura’nın daha düşük çözünürlüklü 212 ppi ekrana sahip olması ve Glo HD ‘nin daha hızlı ekran geçişi performansına sahip olması. Geri kalan özellikler neredeyse iki cihazda da aynı.

Kobo Glo HD vs Kindle Paperwhite 3 kıyaslamasında ise birbirne daha benzer iki cihaz görüyoruz. 6 inç boyut, uzun batarya süresi, 4 gb hafıza ve  1 ghz işlemci her iki cihazın da ortak yanları. Her ne kadar iki e kitap okuyucu 300 ppi ekrana sahip olsalar da Paperwhite 3 ekran açısından daha önde. Paperwhite ‘ın zemin rengi daha açık ve yazı rengi daha koyu. Glo HD’ nin arka plan ışığı maviye çalarken, Paperwhite ışık teknolojisi piyasadaki en iyilerden birisi.

Özetle Kobo Glo HD, cihaz özellikleri açısından güzel bir seçenek. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

Kobo Aura H2O İnceleme Yazımız : Kobo Aura H2O
Kindle Paperwhite 3 İnceleme Yazımız : Kindle Paperwhite 3

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin