Pdf Kitap İndirme Siteleri

0
242
pdf kitap indirme siteleri
pdf kitap indirme siteleri

Pdf Kitap İndirme Siteleri

Pdf Kitap İndirme Siteleri , ücretsiz pdf kitap indirebileceğiniz ve birçok içeriğe bedava ulaşabileceğiniz sitelerdir. Son dönemde her ne kadar e-kitaplar popülerleşse de pdf kitaplar, geçmişten gelen alışkanlıklarını bırakmak istemeyenler ve her platformda okuma keyfini sürdürmek isteyenler için hala geçerli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda güvenli bir biçimde pdf kitap indirme siteleri kullanma konusunu ele alacağız.

Google üzerinden genel olarak “pdf formatında e kitap indir” şeklindeki aramalarla ulaşabileceğiniz pdf kitap siteleri hakkında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise sahte linkler ve bilgisayarınıza yüklenmeye çalışılan virüs dosyalarıdır. Dosya indirme bağlantıları bilinçli bir şekilde aldatıcı olarak yer almakta ve tıkladığınızda bilgisayarınıza “.exe” uzantılı dosyalar indirmektedir. İndirdiğiniz dosya uzantısına dikkat etmezseniz ve antivirüs programınız dosyanın virüs olduğunu algılayamazsa istenmeyen birçok sonuçla karşılaşabilir ve bilgisayar korsanlarının hedefinde yer alabilirsiniz. Dosyalarınızın şifrelenip fidye istenmesinden tutun bilgisayarınızın isteğiniz dışında kripto para mining cihazı olarak kullanılmasına kadar geniş bir yelpazede olan bu saldırıların sonucu genel olarak can sıkıcı olmaktadır.

Bu aşamada yapmanız gereken şey ise dikkatli olmak ve dosya uzantısı “.pdf” haricinde bir şey ise kesinlikle dosyayı açmayıp hemen silmek. BU ufak işlem sizi olası birçok kötü sonuçtan koruyacaktır.

İsterseniz Birkaç Pdf Kitap Sitesini İnceleyerek Yazımıza Devam Edelim

1) pdfekitaparsivi.com

İlk sitemiz pdfekitaparsivi.com olacak. Site üzerinden sayısız pdf kitap sunulmakta olup genel olarak indirmeler YANDEX sunucularına yönlendiren bağlantılar sayesinde sunulmaktadır. Yandex gibi büyük bir kuruluş, hatalı linkler ve aldatmaca reklamlarla uğraşmayacağından ötürü güvenle sahip olmak istediğiniz kitabı indirebilirsiniz. https://yadi.sk/……. şeklindeki bir linke yönlendirildiyseniz herhangi bir sorun yaşamadan içeriği kişisel bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. Ayrıca sitenin who.is kayıtlarına baktığımızda da 2017-02-22 tarihinde açılmış olduğu ve Kıbrıs – Gazimagusa merkezli olduğu görülmektedir.

2) ekitapulkesi.blogspot.com.tr

pdf kitap indirme siteleri incelememizdeki ikinci sitemiz ise ekitapulkesi.blogspot.com.tr . Bu site de benzer şekilde YANDEX sunucularından indirme imkanı sunmakta ancak bizim tarafımızdan tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni ise yandex linkine ulaşmadan önce link.tl ve benzeri siteler üzerinden link kısaltma işlemi ile döngü şeklinde çıkan reklan gösterimidir. İlk reklamın ardından indirme sitesine yönlendirilmek bir nebze kabul görse de ilk reklam bitince sonraki reklama geçmesi ve bu süreçte birçok kandırmaca indirme butonunun karşımıza çıkması maalesef gözümüzde bu sitenin değerini düşürmektedir. Reklamlar olmazsa tabi ki bu siteler yaşayamayacaktır ancak daha dürüst ve yanıltıcı olmayan alternatifler bulmaları gerektiğini düşünmekteyiz.

3) www.ekitapindirsek.com

Üçüncü sitemiz www.ekitapindirsek.com . E kitap indir gibi jenerik bir sloganla karşımıza çıkan sitede, indireceğimiz kitaplara ait geniş özetler de yer almaktadır. Genel itibariyle güncel gözüken sitemizde içerikler ve sayfa yapısı güzel düzenlenmiş ve kategorileme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş gözüküyor. Her ne kadar yeni eklenen kitapların özetleri olup indirme kısmında “Takipte Kalın, ekleniyor” yazması can sıksa da uzun süredir faaliyette olan bu siteyi okurlarımıza tavsiye etmekteyiz. Sitenin en bomba özelliği ise indirme linlerinin direk olarak http://www.pdfarchives.win/ sitesine yönelmesi. Yani linke tıkladığınız anda kitap yeni bir sekmede açılarak karşınıza çıkıyor. Ekstra hiçbir siteye yönlenmek ve saçma sapan reklamlarla muhatap olmak zorunda değilsiniz. Bu en büyük artıdan dolayı ekitapindirsek.com’u “üç evet” ile listemizden uğurluyoruz.

4) kitapindir.in

Dördüncü sitemiz de kitapindir.in . Ne kadar da amaca yönelik ve sloganlı bir alan adı değil mi? Maalesef her ne kadar ünlü olsa da bu site de döngüsel reklamlar, yanıltıcı tıklama oluşturabilecek indir butonları ve aldatıcı reklam içerikleriyle dolu. Diğer yandan da ekledikleri kitapların d&r ve idefix ücretli indirme linklerini paylaşmaları güzel. Tabi ki bu satın alımlardan da para kazanıyorlar. Ama en azından güzel bir davranış.

Sonuç olarak

Şimdilik bu kadar inceleme pdf kitap indirme siteleri hakkında size bir fikir verir ve daha verimli nasıl kullanacağınız sorusunu cevaplamış olur diye düşünüyoruz. Goole aramalarında ilk sıralarda çıkan diğer sitelerin çoğu henüz açılışta aldatıcı link ve buton içeren reklamlar içerdikleri için inceleme yazımıza eklemedik bile. Umarız sizlere bir faydamız dokunmuştur.

pdf kitap indirme siteleri yazımız haricinde ücretsi e kitap indirme siteleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bizi takipte kalın…

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin