E Kitap Okuyucu Fiyatları ( Fiyat Tablosu )

0
851
E Kitap Fiyatları
E Kitap Fiyatları

E Kitap Okuyucu Fiyatları

E Kitap Okuyucu Fiyatları güncel kur nedeni ile sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle fikir vermesi açısından yurt dışı fiyatı ve ülkemizdeki fiyatı yan yana ekleyerek bir tablo oluşturduk.

Maalesef ülkemizde yüksek kur farkı ve vergiler nedeni ile özellikle son bir yıl içerisinde e kitap okuyucu fiyatları giderek yükseldi ve gerçekten de pahalı bir hal aldı.

Yurt dışında yaşayan bir kişi elindeki 200 birim para ile orta ve üst seviye bir e kitap okuyucu alabiliyor. Maalesef ülkemizde 200 tl ile giriş seviye cihazlar bile zor alınabilmekte hatta bazı modellere ait ikinci el cihazlarda bile bu fiyat zor görülmektedir.

Arka plan ışığına sahip, wifi ve 3g destekli iyi bir cihaz almak istediğinizde cebinizden en az 500tl gibi bir rakamı çıkarmanız gerekmektedir. Orta-üst seviye bir cihaz istediğinizde ise 750-800 tl gibi bir meblağ harcamanız gerekmektedir ki bu gerçekten kayda değer bir miktardır.

Yurt içi ve yurt dışı e kitap okuyucu fiyatlarının yer aldığı listemiz şu şekilde :

E Kitap Okuyucu Fiyatları
E Kitap Okuyucu Fiyatları

Yukarıdaki listede :

Kindle Oasis . Kindle Voyage , Kindle Paperwhite 3 Review , Kindle (2016) , InkBook Obsidian Review , Kobo Aura H2O Review , Kobo Aura 2 Review , Kobo Touch 2 Review , Onyx Boox C67ML Review , Nook GlowLight Plus , Onyx Boox N96 & N96ML , Kobo Aura One Review , InkBook 8 , Onyx Boox i86ML , Icarus Illumina XL , Onyx Boox M96 Review , Onyx Boox Max , Sony DPT-S1 PDF Reader modellerinin fiyatları yer almaktadır.

Bana göre çok fazla özellik olmadığı ve mahremiyet açısından pek bir sakınca bulunmadığı için ikinci el e kitap okuyucu cihazlara yönelmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca ikinci el e kitap okuyucu piyasası gayet hareketli.

Kendimden örnek vermek gerekirse; model yükseltmek için elimdeki e book reader’ı satmak istediğimde hiçbir zaman alıcı sıkıntısı yaşamadım. Mantıklı bir fiyat ile hemen satışı yapılabilmekte. Ayrıca bu durum farklı cihazları denememiz için de  bize güzel bir fırsat sunmakta.

 

Buraya da göz atın : e kitap okuyucu

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin