Amazon Prime Nedir?

0
393
amazon prime nedir
amazon prime nedir

Amazon Prime Nedir?

Amazon sitesi Amazon Prime Nedir sorusunun cevabını hızlı, bedava kargo ve daha fazlası olarak tanımlıyor. Ülkemizde pek yaygın olmasa da amazon ofislerinin olduğu ülkelerde prime üyeliği çılgıncasına kullanılıyor. Amazon.com ‘da aylık üyelik 10.99$, yıllık üyelik ise 99$’dan satışa sunulmakta.

Amazon Prime üyelerinin :

  • sınırsız film ve TV şovlarını izleyebilme,
  • sınırsız müzik dinleyebilme,
  • Kindle ekitaplarına erişim
  • sınırsız e-dergi, e-kitap ve çizgi roman erişim
  • ve sınırsız resim depolama ayrıcalığı bulunmakta.

Amazon.com’un Amazon Prime yanındaki bir diğer hizmeti de öğrencilere sunduğu Amazon Student üyeliği. Öğrenci üyeliği ilk bir yıl ücretsiz olarak sunulmakta.

Amazon prime deneme süresi olarak ilk 30 günü ücretsiz sunmakta. Eğer beğenirseniz devam edebiliyorsunuz. Beğenmediğiniz ya da sadece ücretsiz kısmı kullanmak istediğinizde ise de 30. güne kadar istediğiniz an amazon prime membership işleminizi bitire biliyorsunuz.

Amazon prime üyelik iptal işlemi de çok kolay. Hatta prime deneme süresi bittikten sonra prime üyeliğinizi iptal etmeyi unuttuysanız ve uzun bir vakit geçmedi ise Amazon paranızı iade etmekte.

Amazon Prime Erken Erişim

Amazon prime üyeliğinin en güzel avantajlarının birisi de ERKEN ERİŞİM fırsatı. Early Access adı verilen bu sistemde, yeni bir ürün eklendiğinde ya da süreli bir indirim yapıldığında ilk satışlar belirli süreliğine sadece prime üyelerine açılıyor.

Amazon.de Prime Üyeliği

Amazon Türkiye ücretsiz kargo fırsatı genel olarak Amazon.de sitesinden yapılan alışverişlerde yaygın. Özellikle 2016 BlackFriday’i sonrası dönemde Amazon.de, Türkiye için Amazon.com’dan hem daha uygun hem de daha avantajlı hale geldi.

Amazon.de sitesinden 49 euro üzeri bir alışverişiniz var ise yüzde 90 ücretsiz kargo ile sipariş verebilirsiniz. Ayrıca site Türkçe müşteri hizmeti hattı desteği vermekte.

Avrupa Birliği ile karşılıklı anlaşmaların neticesinde Amazon.de üzerinden aldığınız ürünlerde Almanya vergisini ödemiyorsunuz. Bu da son gümrük vergisi düşüşü ile üzerimize binen verginin yükünü hafifletiyor. Bu durumda Amazon.de prime üyeliğini deneme süresi içerisinde kullanarak iyi bir avantaj sağlayabilirsiniz.

amazon prime nedir
amazon prime nedir

Amazon Prime Nedir yazımızda prime üyeliğinin ayrıntılarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Amazon Kindle yazımı da şuradan okuyabilirsiniz : Kindle Nedir?
Amazon Prime Erişim : amazon.com

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Girin